Laste elektriauto on üpris kallis mänguasi ning vajab kaalutletud ostuotsust, sest kes tahaks ju pärast ostu kahetseda valikut. Igal autol on oma eelised. Seetõttu oleme toonud välja mõned olulised mõttekohad, mida võiks võtta arvesse õiget akuautot valides. Loe see postitus läbi ning oled kindlasti mitu korda targem, et teha õige valik laste elektriauto valmisel.
Millisel maapinnal peamiselt sõidetakse?
See, kus elektriautoga laps peamiselt sõidab on oluline, sest erinevad akuautod on erinevate võimsustega. Meie autod on peamiselt varustatud 2×2 või 4×4 mootoritega. See tähendab seda, et autol on kas kaks või neli mootorit, mis rattaid ringi veavad. Samuti tuleb pidada silmas seda, et rohkem mootoreid tähendab ka suuremat elektritarbimist ning auto saab kiiremini tühjaks. Tavaliselt on reegel see, et 2×2 autodel on väiksemad akud ning 4×4 autodel suuremad akud, seega olulist muutust auto sõiduajas ei tohiks see määrata kuid kindlasti neljaveoline on võimsam.
Kaheveolised laste elektriautod on mõeldud sõitma peamiselt asfaldil ja tallutud maapinnal, kruusal. Nad suudavad küll sõita ka murul, kuid see vähendab sõiduaega, sest auto vajab tööks rohkem voolu. Kui sinu laps hakkab masinaga sõitma peamiselt asfaldil, siis kaalu kaheveolist autot. Kui aga auto viiakse maale, kus on künkad, muru ja muud huvitavat-põnevat, siis vali neljaveoline akuauto.
Meil on samuti ka laos 2×2 ja 4×4 lülitiga autosi, mida on vastavalt maapinnale võimalik muuta kaheveoliseks või neljaveoliseks, et säästa auto akut.
Kui palju laps kaalub?
Elektriautodel on aku ja juhtaju vahel takisti, mis ülepinge korral kuumeneb ja lülitab auto välja, et säästa auto mootorit, juhtaju ja akut kahjustuste eest. Veendu lapse kaalus ja elektriauto spetsifikatsioonides väljatoodud maksimum kandevõimes. Võta varuga sest laps ajas kasvab. Ülepinge andurit on võimalik vahetada ka suurem vastu välja, kuid see toimub omal vastusel.
Kui suur ja vana sinu laps on?
Lapse vanusest sõltub tema kaal ja suurus. Meie tavaliselt ütleme, et võta suurem masin kui rahalisi piiree ees ei ole ja auto on peamiselt ühes kohas, sest suurema masinaga saab laps sõita muretult aastaid sõltumata maapinnasest. Kuid muidugi tuleb paljudel inimestel mängu ka mitte eelarve vaid auto suurus. Kui on ikka suur auto, siis seda naljalt ei transpordi vaid see võtab terve tavaauto pagasi + tagumised istmed. Mõtle hoolikalt läbi, kus autot hoidma hakkad. Kui elektriauto seisab garaažis, siis pole ju muret – võta suurem. Laps saab sellega sõita pikemalt ning vajadusel sõidutada ka sõpru. Tavaliselt on suurematel autodel kaks istet. Kui aga hoiad autot kahs kus on keeruline ligipääseda, siis võta väiksem, sest laadimine toimub auto enda pistikust ja autod peab olema võimalik liigutada.
Kas sinu lapsel on mõni amet, mida ta soovib suureks saades teha?
Küsi lapselt, mis on tema soovid? Äki sinu laps vastab käsi rinnal, et soovib saada politseiks? Miks mitte. Üllata teda politsei embleemides lastee elektriautoga. Äki soovib ta hakata suunamudijaks? Üllata teda siis mõne luksusliku Lamborghini või Mercedesega. Äki on tema soov hakata metsameheks – üllata teda mõne laheda maasturiga.. Lapse unistusi on seinast-seina, õnneks ka meie tootevalik on varieeruv ja võimalusi on.
Elektriauto rehvid
Suures pildis jaotuvad laste elektriauto rehvid kaheks: plastikust ja kummist. Kummist rehvid on tavaliselt valmistatud EVA materjalist, mis on kummjas materjal. Meie soovitame valida just EVA materjalist rehvid. Selle rehvi eelis plastikust rehvi ees on see, et ta on vaikne. Plastikust rehv klõbiseb ja hakkab sind ja last häirima. Lisaks on EVA rehvi haaarduvus võrreldes plastikust rehviga palju parem ning ta ei lõhu muru.
Puldi olemasolu
Kui sul on pisike laps, siis pult on hea abimees, mis aitab lapse sõidusuunda kiirelt muuta ning saad vajadusel ka auto seisma panna. Paljud autod ja ATV’d on juba puldiga kuid pööra siiski tähelepanu, kas see on olemas. Annab sulle ja lapsele palju rohkem vabadust.
Kas sinu laps on ülimalt aktiivne?
Kui sinu laps on aktiivset tüüpi, siis talle võiks sobida suurema akuga auto, sest kui sõidustiil on pigem järsk, vasakule-paremale rooli koguaeg keerates, siis mootorid peavad samuti tegema rohkem tööd ning kulutavad akut rohkem. Lisaks võiks olla sellisel juhul autol pigem võtmest käivitus, et ta ei lülitaks autot koguaeg sisse-välja.
Mugavus loeb
Meie laste elektriautod on varustatud peamiselt kõik pehmete istemete, pehmete rehvide ja puldiga. Kuid on palju muid lisavarustuse tüüpe, mis võiks sulle huvi pakkuda. Näiteks amordid, avanev pagas või tagaluuk, MP4 puutetundlik ekraan, õhupuhur, valgustid jne. Loe auto spetsifikatsioone või kasuta meie filtrit elektriautode lehel, mille alusel leiad omale selle sobiva auto.
Kui oled lugenud need nõuanded läbi, siis nüüd peaks olema sul parem ülevaade, milline laste elektriauto sinu lapsele võiks sobida 🙂 Head akuauto valimist!